RSS-feeds

‘Apple werkt met Nederlands bedrijf aan NFC voor iPhone’

Geplaatst door: Elmar Rekers | 19 augustus 2010 | Bron: gadget.nl

Apple gaat mogelijk een technologie van het Nederlandse bedrijf NXP gebruiken voor de volgende iPhone. Volgens de website TechCrunch zou deze NFC-hardware het toestel moeten gaan omvormen tot een digitale portemonnee.

Begin deze week konden we al melden dat Apple een Near Field Communications (NFC)-expert in dienst had genomen die er hoogstwaarschijnlijk voor moet gaan zorgen dat Apple een betaalsysteem in haar volgende iPhone kan verwerken. Volgens TechCrunch zijn Apple's plannen echter nog veel verstrekkender aangezien ook MacBooks en de nieuwe iTV van deze NFC-technologie zouden worden voorzien.

Het Nederlandse bedrijf NXP uit Eindhoven is marktleider op het gebied van NFC, en Apple zou momenteel ook al uitgebreid aan het testen zijn met iPhone prototypes die van de Nederlandse hardware voorzien zijn. Door het toestel met een NFC-chip uit te rusten kunnen gebruikers hiermee betalingen doen door deze enkel tegen een speciaal betaalpaneel te houden.

Patenten

In het verleden heeft Apple al enkele patenten aangevraagd op applicaties die gebruik maken van de NFC-technologie. Een hiervan omschrijft ook zeer specifiek een applicatie voor de iPhone waarmee de telefoon tot elektronische portemonnee wordt omgevormd. Apple lijkt dus weldegelijk interesse in de technologie te hebben, en het vooralsnog dan ook wachten tot het bedrijf met een officiële aankondiging hierover komt.

Elmar schrijft als freelancer voor onze zuster-site Digital Life. Je kunt hem mailen via erekers@idg.nl.

reacties powered by Disqus