Screenshots van iPhone 4S met groot scherm?
Toegevoegd op 16 juni 2011
9to5Mac heeft een aantal interessante screenshots binnengekregen van SpeechTrans Ultimate Powered By Nuance. Op een aantal screenshots van de app is een iPhone met een 4 inch-scherm te zien. Mogelijk gaat het om de iPhone 4s.
Het is onduidelijk van die 9to5Mac de afbeeldingen heeft ontvangen. Het is daarom ook niet te controleren of de afbeeldingen echt zijn. De auteur van het 9to5Mac-artikel merkt zelf op dat het mogelijk is dat iemand simpelweg een screenshot heeft vergroot en op een iPhone 4 heeft geplakt. [urlx=http://www.nuance.com]Nuance is een bedrijf dat nauw samen werkt met Apple. SpeechTrans Ultimate Powered By Nuance is echter niet door Nuance, maar door een derde partij ontwikkeld. Het is daarom niet waarschijnlijk dat de maker van de app, SpeechTrans, kennis heeft over de grootte van het scherm van de volgende iPhone.
iOS 5 bevat verwijzing naar iPhone 4S
Toegevoegd op 10 juni 2011
In iOS 5 zijn aanwijzingen te vinden die mogelijk verwijzen naar de volgende iPhone. Dit claimen bronnen van The Unofficial Apple Weblog. De bronnen hebben de nog niet vrijgegeven iOS 5 al kunnen onderzoeken. Mogelijk doelen de verwijzingen op de iPhone 4S.
iOS 5 bevat verwijzingen naar 'iPhone 4,1' en 'iPhone 4,2'. Dit zou verwijzen naar de volgende generatie iPhone, aangezien de iPhone 3G de eerste generatie iPhone was en dus werd aangeduid met iPhone 1. De cijfers van iPhones in iOS-bestanden lopen daarom niet gelijk met de namen die iPhones hebben.
Al langer gaan er geruchten dat de iPhone 5 een chip van Qualcomm krijgt waardoor het apparaat geschikt is voor zowel GSM- als CDMA-netwerken. Dit doet vermoeden dat de aanwijzingen in iOS 5 niet verwijzen naar de iPhone 5, maar naar de iPhone 4S.
Naast iPhone 5-verwijzingen bevatten de bestanden ook verwijzingen naar een nieuwe iPad. Het gaat hierbij om iPad 3,1 en iPad 3,2. Deze zouden verwijzen naar de iPad 3, de opvolger van de iPad 2. De twee verschillende modellen zijn hoogstwaarschijnlijk een WiFi- en 3G-model.
iPhone 4S komt eind juli
Toegevoegd op 31 mei 2011
De iPhone 4S verschijnt eind juli op de markt. De iPhone 5 wordt pas in 2012 geïntroduceerd. Dit zegt het Japanse Macotakara op basis van anonieme bronnen. De iPhone 4S gaat er grotendeels hetzelfde uitzien als de iPhone 4.
De iPhone 4S wordt voorzien van een Apple A5-processor. Daarnaast krijgt het apparaat ook een 8 megapixel camera en een geïntegreerde simkaart. Over de geïntegreerde simkaart gaan al langer geruchten. Door de simkaart in het toestel te integreren zouden toekomstige iPhones aanzienlijk dunner kunnen worden dan huidige modellen.
Helaas is er niet veel duidelijkheid over de bronnen van Macotakara. Het is hierdoor moeilijk om de betrouwbaarheid van de geruchten in te schatten. Volgende week organiseert Apple het WWDC, een evenement voor ontwikkelaars. Op dit evenement gaat Apple volgens geruchten iets bekend maken over de nieuwe iPhone. Het is onduidelijk of het bedrijf de iPhone 4S tijdens het WWDC ook gaat introduceren.
Komt Apple tijdens WWDC met iPhone 4s?
Toegevoegd op 27 mei 2011
Een groep Britse journalisten is door Apple uitgenodigd voor het Word Wide Developers Conference (WWDC). Het evenement wordt van 6 tot 10 juni in San Francisco georganiseerd. Dit melden ElectricPig en iPhoneclub.
De uitnodigingen komen onverwacht en doen de geruchten over de introductie van een nieuwe iPhone tijdens het evenement oplaaien. Ook het feit dat de groep journalisten die de uitnodiging heeft ontvangen relatief klein is draagt hier aan bij.
Mocht Apple inderdaad een iPhone gaan introduceren gaat het waarschijnlijk om de iPhone 4S en niet de iPhone 5. Dit aangezien de productie van dit apparaat volgens veel geruchten nog moet beginnen. Een tussenmodel in de vorm van de iPhone 4S lijkt hierdoor steeds meer voor de hand te liggen. Eerder lekte een interne memo uit van een partner van Verizon waaruit bleek dat er een witte iPhone 4 met 64GB geheugen in de maak is. Het kan natuurlijk zijn dat dit toestel in werkelijkheid de iPhone 4S is.
'Apple produceert minder iPhone 4's'
Toegevoegd op 19 mei 2011
Apple is de productie van de iPhone 4 aan het terugschroeven. Dit schrijft Digitimes. De lagere productie van de iPhone 4 kan wijzen op een snelle lancering van de iPhone 4S.
De productie van Apple is gedaald van 20 miljoen iPhone 4's naar 17,5 tot 18 miljoen iPhone 4's in het tweede kwartaal van 2011. Het bedrijf maakte hierbij 16 miljoen 3G-versies en 1,5 tot 2 miljoen CDMA-versies. Digitimes baseert deze cijfers op bronnen binnen Taiwanese leveranciers van iPhone-onderdelen.
Digitimes claimt daarnaast dat de iPhone 4 zal beschikken over een basebandchip met ondersteuning voor zowel GSM- als CDMA-netwerken. De chip die dit mogelijk moet maken wordt geleverd door Qualcomm. De camera aan de achterzijde van de iPhone wordt waarschijnlijk vervangen door een 8 megapixel model met OmniVision-technologie.
