RSS-feeds

'iPad kroont Apple tot grootste producent schootcomputers'

Geplaatst door: Elmar Rekers | 01 juli 2011 | Bron: digitallife.nl

Apple zal in 2012 uitgroeien tot de grootste producent van laptops en tablets. Dat verwachten althans verschillende bronnen van website Digitimes. Mocht de voorspelling uitkomen dan wordt HP dus van de troon gestoten.

Zowel het succes van de iPad als dat van de verschillende MacBooks, zal er volgens de bronnen toe leiden dat Apple volgend jaar de onbetwiste leider wordt op de markt voor mobiele computers. Hoewel men verwacht dat ook HP de verkoop zal zien stijgen, zullen ze waarschijnlijk tekort schieten om Apple voor te blijven.

Verwacht wordt dat er in 2011 een totaal van 60 miljoen tablets verscheept gaan worden, waarvan zo'n 40 miljoen voor rekening van Apple zullen zijn. De bronnen menen dat deze aantallen in 2012 respectievelijk zullen stijgen naar 80 en 60 miljoen units.

Apple MacBook

Het aantal verscheepte MacBooks zal volgens de verwachtingen in 2012 stijgen naar 15 miljoen stuks. Een simpele rekensom leert ons dus dat Apple dan uitkomt op een totaal van 75 miljoen verscheepte draagbare computers.

Apple zal volgens Digitimes in 2012 dus weer kunnen rekenen op een enorm succes van de iPad 3. Een tablet waarvoor volgens diezelfde bronnen de productie inmiddels in gang is gezet. Hoewel steeds meer geruchten opduiken over een release in september van de iPhone 5, zou Apple nog geen duidelijk releaseplan hebben klaarliggen voor de iPad 3.

Elmar schrijft als freelancer voor onze zuster-site Digital Life. Je kunt hem mailen via erekers@idg.nl.

reacties powered by Disqus